Deze pagina is bijgewerkt op 2/04/2025
Verenigingen: Imkervereniging De Buc-Carbie VZW
De bijenvereniging De Buc-Carbie beoogt een bijdrage te leveren aan het in standhouden van de imkerij door middel van het geven van cursussen voor zowel beginners als gevorderde imkers.
De Bijenhal in de Averegten wordt daarbij gebruikt voor het geven van de praktijklessen.
We presenteren onze vereniging jaarlijks op “De week van de Bij” en het “Feest van het Erf”.
Ook op de jaarlijkse kerstmarkt van Heist-op-den-Berg zijn wij aanwezig om de “Bezige Bij” te vertegenwoordigen.
We vertegenwoordigen al onze leden in Antwerpse Provinciale Imkervereniging zowel als de Koninklijke Vlaamse Imkerbond.
Voorzitter: Roger Van Weert
Lidmaatschap 2025
Om het maandblad uitgegeven door de KONVIB volgend jaar te ontvangen moeten we ons lidmaatschap in november weer vernieuwen.
Het lidmaatschap bedraagt 35 euro voor 2025.
Hiervoor ontvang je 10 maandbladen op jaarbasis uitgegeven door de Vlaamse Imkersbond.
Tevens ben je verzekerd tegen schade aan derden voor alle activiteiten door de Buc-Carbie georganiseerd.
Het lidgeld voor steunende leden blijft op 10 euro.
Gelieve het lidgeld te storten op rekening nummer BE 51 7330 0293 2662 van De Buc-Carbie vzw voor 1 december.
Opgave aantal ingewinterde bijenvolken
Elk jaar wordt opnieuw de vraag gesteld aan alle imkers om een opgave te doen van het aantal ingewinterde bijenvolken.
Deze gegevens dienen uitsluitend voor het verkrijgen van subsidies vanuit Europa voor het in standhouden van bijenpopulatie.
De hoeveelheid subsidie die wordt verkregen is gekoppeld aan het aantal bijenvolken. Het is daarom gewenst alle potentiële productie volken mee te tellen als ingewinterde volken.
Vermeld het aantal ingewinterde productievolken bij de betaling van het lidgeld.